עיכוב שחרור כספי פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 08:56, 21 בספטמבר 2014

  האם חברה רשאית לעכב שחרור כספי פנסיה כשהעובד גנב או מעל ?? הכוונה היא שהחברה מסרבת לתת מכתב שחרור ומעכבת אני אודה על הפניה למקור משפטי כגון פסק דין ואני רוצה לציין שחיפשתי רבות ועדיין לא מצאתי בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:08, 22 בספטמבר 2014

  שלום, בעקרון השאל ההיא מתחום דיני העבודה. בעיקרון חוק פיצוי פיטורים מכיר במצב שבו ניתן לשלול מעובד פיצוי פיטורים במקרים שתיארת. הפסיקה קבעה עקרונות בענין זה. הואיל וכספי הפיצויים / חלקם מצוים בקרן הפנסיה במסגרת ההפקדות שבוצעו במהלך העבודה עבור העובד, הרי שבמצב של מחלוקת בין העובד לבין המעסיק על הזכאות לכספי הפיצויים שבקרן, הוראת המעסיק אכן יש בה כדי למנוע את שחרור הכספים וזאת עד לקבלת צו שיפוטי שיורה למני הזכאות לקבלת כספי הפיצויים. יש להדגיש כי האמור הינו תיאור הרמה הכללית בלבד ויש לקבל ייעוץ פרטני על פי נסיבות המקרה עצמו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.