פנסיה - האם אני יכול לתבוע אובדן כושר עבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 04:31, 29 בספטמבר 2014

  שלום לכם. הייתי מבוטח ע"י המעסיק בביטוח פנסיה ופוטרתי מעבודתי. כחודש לאחר מכן התחלתי לעבוד בחברה אחרת ובמקצוע שונה ולאחר כחודשיים נפצעתי בתאונת עבודה שהוקרה ע"י בל"ל ויש לי נכות צמיתה. במקום העבודה הנ"ל לא בוטחתי פנסיונית היות ולא היה לי ותק של חצי שנה כמקובל. האם אני יכול לתבוע את חברת הביטוח מעבודתי הקודמת בגין תאונת העבודה הנ"ל???? מה תוקף פוליסת ביטוח פנסיה לאחר פיטורים מעבודה? מהו חוק ההתישנות לתביעה מסוג זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון ,מנהל הפורום

  09:20, 29 בספטמבר 2014

  יובל שלום. התשובות לשאלות תלויות בסוג המוצר הפנסיוני. בעקרון בקרן פנסיה חדשה יש מה שנקרא 'ארכת ביטוח' לתקופה של חמישה חודשים ממועד הפסקת התשלומים. כך, שאם אירע אירוע המזכה בפנסית נכות בתקופה זו- אתה נחשב כמבוטח פעיל הזכאי להגיש בקשה לפנסית נכות (הקביעה אם קיימת לך נכות או לא כבר תלויה במצבך הרפואי (יש לדעת כי הקביעה של המל"ל אינה משליכה בהכרח על קרן הפנסיה כי הגדרת הנכות שונה בין קרן פנסיה לביטוח לאומי)). תקופת ההתיישנות קבועה בתקנון קרן הפנסיה או בפוליסת הביטוח, לפי סוג המוצר הפנסיוני הקיים לך (בעקרון בפוליסת ביטוח 3 שנים. בקרן פנסיה בהתאם לתקנון). בכל מקרה מומלץ כי תקבל יעוץ פרנטי על בסיס העובדות המדויקות. בהצלחה ובריאות איתנה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.