• 1 בנובמבר 2014

  ניוד לקרן פנסיה בחברה אחרת

  שלום
  שתי שאלות בנושא:
  1. האם העברת קרן פנסיה לחברה אחרת תוך שיפור תנאים של דמי ניהול מהפקדות 4% ל3% ומהצבירה דווקא עליה מ0.25% ל 0.35 משתלמת?
  כלומר איזה דמי ניהול שווה יותר להוריד מההפקדות או המצבירה , ביחס לשיעורים שצויינו לעיל?

  2. במהלך הניוד נדרשתי למלא טופס הצהרת בריאות, עם ויתור על סודיות רפואית- הבנתי שקשור לביטוח אובדן כושר עבודה אך יתכן וקשור גם לקבלה לקרן הפנסיה עצמה, איני מבינה בזה עד הסוף.
  בכל מקרה לא דיווחתי אמת לגבי נושא של לקיחת תרופות מטעמי צנעת הפרט.
  לכאורה אם תהא לחברת הקרן גישה לתיק הרפואי יוכלו לראות מידע זה, השאלה היא האם עדיין ניתן לחסום זאת ולוותר על הצהרת בריאות.
  ובמידה ועולים על הדיווח השגוי האם יכול להיווצר מצב בו ינתנו פרטים אודות המידע הרפואי שהוחסר לסוכנת הביטוח שעובדת עם החברה בה אני עובדת? או שאני מוגנת בחיסיון רפואי כלפי מקום העבודה? כלומר ויתור על סודיות נעשה רק כלפי חברת הביטוח.

  1 בנובמבר 2014
 • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 2 בנובמבר 2014

  ניוד לקרן פנסיה בחברה אחרת

  שלום. לשאלה 1. העברת כספים מקרן פנסיה אחת לאחרת - אינה מסתכמת אך ורק בגובה דמי הניהול. ישנם פרמטרים חשובים ומהותיים נוספים כמו, תוכן התקנון, איכות השירות, והתפעול של זכויות העמיתים בקרן, רקורד של תשואה לאורך השנים, רמת הסיכון של ניהול הנכסים, גודל הקרן ועוד. בעקרון ככל שנצברים יותר כספים אזי גובה ההנחה ברכיב דמי הניהול מהצבירה יותר משמעותי. יש לקבל בענין זה יעוץ פנסיוני מבעל רשיון (יועץ פנסיוני או משווק פנסיוני).

  לשאלה 2. על המועמד להצטרפות לקרן חלה חובת תום לב בגילוי הפרטים בעת ההצטרפות. יש לדעת כי קיימת חובת הגנת פרטיות על המידע הנמסר. אי מסירת מלוא הפרטים כלולה לגרום בעת מקרה לדחית בקשה לפנסית נכות או שאירים ח"ו.

  2 בנובמבר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?