אחוז דמי ניהול פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 11:01, 9 בנובמבר 2014

  שלום רציתי לברר מה אחוז הנמוך ביותר שניתן להשיג עבור דמי ניהול מסך נכסים ומדמי גמולים ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנ ר בן חיון,מנהל הפורום

  17:17, 9 בנובמבר 2014

  אורית שלום, דמי הניהול בקרן פנסיה חדשה מורכבים משני רכיבים: 1. דמי ניהול מצבירה שהגובה המקסימלי שלהם הינו 0.5% לשנה מהיתרה הצבורה בחשבון העמית בקרן; 2. דמי ניהול מדמי הגמולים השוטפים המשולמים על ידי העמית לקרן ששיעורם 6% מדמי הגמולים. בענין זה הגבול התחתון נתון לכוח המיקוח של הצדדים. כמו כל מו"מ מסחרי, גם בדמי הניהול בקרנות פנסיה ובקופות גמל,ככל שאת משתייכת לקבוצת מיקוח חזקה יותר, דמי הניהול שתשלמי יהיו נמוכים יותר. כך שחשוב לבדוק באם את שייכת לקבוצה כזו (מקום עבודה, ארגון עובדים או ארגון מקצועי (עובדי מדינה, הסתדרות המורים, צה"ל, לשכת עו"ד וכו'). ככל שאינך משתייכת לגוף מייצג (מעסיק או ארגון עובדים), אזי כוח המיקוח שלך מצטמצם אם כי לא נעלם ושווה לערוך סקר שוק בין הגופים המנהלים קרנות פנסיה, אשר לפי הפרסומים מעניקים הנחה בדמי הניהול גם לעובדים בודדים (כמובן שככל שהצבירה שלך גבוהה יותר ותשלום דמי הגמולים החודשי שלך גבוה יותר, כך כנראה תהא ההנחה גבוהה יותר).

  תגובה
 • 18:16, 9 בנובמבר 2014

  תודה . אני שייכת להסתדרות המורים. עם איזה קרן פנסיה יש דמי ניהול נמוכים לעובדי הוראה ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:30, 10 בנובמבר 2014

  מציע לפנות אל האחראי על הפנסיה בהסתדרות המורים. ניתן למצוא גם בחיפושים בגוגל תחת 'קרן פנסיה הסתדרות המורים' כי ככל הנראה הקרן שנבחרה לשמש כברירת מחדל להסתדרות המורים היא בניהול הראל ובכלל זה דמי הניהול וההטבות - ראי קישור לדוגמא - http://www.pensianet.co.il/?CategoryID=521&ArticleID=522

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.