פנסיה ופיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רוז

  נשלח ע"ירוז 13:02, 10 בנובמבר 2014

  שלום רב אני עובדת אצל שמאי רכב כפקידה ומנהלת משרד, מ- 02.02.14 , ומסיבות משלו לא נעשה פנסיית חובה, רק היום עשה לי זאת. והוא טוען שאני חייבת לו כ- 2000 ש"ח, לא ברור לי למה, ומה עליי לעשות על מנת לא לשלם את הכסף הזה אם אני חייבת באמת! המשכורת שלי מחודש מרץ עד יוני הייתה 4000 ש"ח ומחודש יולי עד אוקטובר 4500. נא עזרתכם. הפנסייה שסוכם עליה היא הרגילה, עם פרישה מוקדמת 75% אם אני לא טועה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:22, 10 בנובמבר 2014

  רוז שלום, ככל שעובד מתקבל לעבודה ללא ביטוח פנסיוני פעיל. החובה של המעסיק לביצוע ביטוח פנסיוני הינה החל מהחודש השישי לעבודתו. במקרה שלך, ככל שלא הגעת עם ביטוח פנסיוני- מחודש אוגוסט 2014. לא פירטת לגבי החוב הנטען שלך למעסיק אך יתכן והוא נובע בגין ניכוי חלקך בגין ההפקדות הרטרואקטיביות לקרן הפנסיה.

  תגובה
 • 09:01, 11 בנובמבר 2014

  שלום רב, תודה לתגובתך
  ואכן הוא נובע בגין ניכוי החלק שלי בגין ההפקדות הרטרואקטיביות לקרן הפנסיה. אבל לא בטוחה מהסכום והאם מוצדק? וכמה אני צריכה לשלם בפועל אם המשכורת שלי 4500 ש"ח, כאשר מדובר על 6% פיצויים ו 5% פנסיה! ונאמר לי שאני צריכה לשלם גם 5% פנסיה
  לא כל כך מבינה בזה אשמח אם תסביר לי מה עליי לשלם ואם זה צריך להיות מהמשכורת או שאפשר בהו"ק בשביל שלא יפגע לי בנטו ובברוטו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:47, 11 בנובמבר 2014

  רוז שלום. שיעורי התשלומים, לפי צו ההרחבה לפנסיה חובה, לקרן פנסיה מורכבים משלושה חלקים: 1 רכיב תגמולים - מעסיק- בגובה של 6.5% מהשכר המבוטח אותו משלם המעסיק מכיסו. 2. רכיב תגמולים עובד- בגובה של 5.5% מהשכר המבוטח שאותו מנכה המעסיק ממשכורת העובד ומעביר לקרן הפנסיה. ורכיב פיצויים שאותו משלם המעסיק מכיסו (בגובה של 6% מהשכר המבוטח). יש לבדוק את הסכום לפי ניכוי חלקך בגובה של 5.5% מהמשכורת כפול החודשים שבגינם שולמו דמי גמולים לקרן הפנסיה. המעסיק מחויב לנכות את חלקך בקרן הפנסיה ואינך רשאית על פי חוק לוותר על ההפקדות לקרן פנסיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.