פיצויים, תגמולים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מלי מזור

  נשלח ע"ימלי מזור 22:45, 24 בנובמבר 2014

  שלום רב, אני התחלתי לעבוד בשנת 1998, המעסיק שלי עשה לי ביטוח מנהלים כולל פיצויים ותגמולים רק משנת 2000 ,כשפרשתי לפנסיה לא היה מספיק כסף בביטוח מנהלים עבור הפיצויים אז הביטוח לקח כסף מהתגמולים והעביר לפיצויים, היה חסר הכסף של שנתיים עבודה. האם זה חוקי? שאלה נוספת, סכום הפנסייה מהכסף של הביטוח הוא 380 שקל בחודש בסך הכל יש שם 75,000 שקל, אם אני רוצה לקחת את כל הכסף האם אשלם מס של 35% ? תודה על התשובות,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:16, 25 בנובמבר 2014

  בעקרון יש לבדוק את הצעת ההצטרפות, תנאי הפוליסה ואת הפוליסה עצמה. ההוראות בענין זה - אמורות להיות קבועות שם. בקרון קיימת אפשרות של זקיפת סכומים שהופקדו ברכיבי התגמולים לרכיב הפיצויים ('זכאות ללא תנאי' לפי תקנות מס הכנסה), אולם יש לבדוק לעומק אם הדבר ניתן גם במקרה הספיציפי שאת מתארת. לגבי השאלה הנוספת- יש לקבל ייעוץ פנסיוני בטרם נקיטת כל פעולה מהסוג המתואר על מנת לוודא כי את עושה את הצעד הטוב ביותר עבורך (משיכת כספים מפוליסה היא צעד חד כיווני ללא אפשרות להתחרט עליו)

  תגובה
 • 19:01, 25 בנובמבר 2014


  תודה על התשובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.