הפרשה לפנסיה לאחר שירות צבאי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 19:02, 9 בדצמבר 2014

  המעסיק הקודם של ביתי הפריש לה לפנסיה עד ליום גיוסה לצה"ל . לאחר השחרור , התקבלה לעבודה שם היא נמצאת עד היום . היא הביאה למעסיק החדש דו"ח מלפני שנתיים , המוכיח שייש לה קרן פנסיה עם הפקדות ממעסיק קודם. הסוכן של המעסיק הנוכחי החליט לפתוח לביתי פוליסה נוספת באותה חברת ביטוח . למרות שבחברת הביטוח הסבירו שלא היתה מניעה להפקיד לקופה שהיתה לא פעילה שתיים ( שירות צבאי) . עכשו הסוכן מעביר את כל ההפקדות מהקופה החדשה לישנה . שאלתי היא : האם ביתי זכאית להפרשות מתחילת עבדתה או רק לאחר חצי שנה ? תודה אמא

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:08, 16 בדצמבר 2014

  ההנחה שבשאלתך היא שחובת ההפקדות היא מכוח צו ההרחבה וכי לא קיים מקור אחר (הסכם אישי או הסכם קיבוצי) שקובע חובת הפרשות לביטוח פנסיוני (שאם כן אז יש לבדוק באותו הסכם ממתי מתחילה חובת ההפרשות לביטוח פנסיוני). בכל מקרה, נראה כי החובה הקבועה בצו ההרחבה לפנסיה חובה, להפקיד מהיום הראשון לתחילת העבודה, תלויה בשאלת קיומו של ביטוח פנסיוני פעיל בעת תחילת העבודה. ולכן, ככל שהביטוח הפנסיוני של ביתך שמקורו בתקופה שלפני תחילת השירות הצבאי נשמר כפעיל גם בישורת הצבאי ועד לסמוך לתחילת עבודתה של ביתך במקום העבודה, אזי היא זכאית להפקדות מהיום הראשון. ככל שהוא לא היה פעיל- אזי הזכאות קמה לאחר ששה חודשים מתחילת העבודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.