פנסיה מוקדמת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 15:37, 20 בדצמבר 2014

  אני בת 58 . עבדתי במקום מסויים 22 שנה כפקידה, ובשנת 2011 קרתה לי תאונת עבודה, שבעקבותיה רופא תעשייה הורה את הפסקת עבודתי. אני לא עובדת כעת, ומאז תאונת העבודה, אני מקבלת קצבת נכות מהעבודה מחברת הביטוח של העבודה. קצבה זו אמורה להסתיים לי בחודש אוקטובר השנה. השאלה היא: האם אחר כך, אני יכולה לצאת לפנסיה מוקדמת? ואם כן, מה עלי לעשות בנדון? האם כדאי למשוך את הקרן, או להמשיך לקבל קצבת נכות מהעבודה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:54, 23 בדצמבר 2014

  שלום רב, יש לבדוק את תנאי הפוליסה לגבי הזכאות לפנסית נכות. בקרון במצב רגיל את צריכה להמשיך ולקבל פנסית נכות כל עוד את נכה. ולכן ככל שמצבך הרפואי לא השתנה ואת ממשיכה במצב כפי שהיה קיים החל משנת 2011 אין וקיימת זכאות בפוליסה לקבלת פנסית נכות למשך כל תקופת הנכות- הרי שקיימת לך זכאות לקבלת הכספים. כאמור, הדבר הינו בכפוף לתנאי הפוליסה ולמצבך הבריאותי.

  תגובה
 • 12:48, 23 בדצמבר 2014

  אבל האם אני יכולה לצאת לפנסיה מוקדמת?
  ומה עדיף? למשוך את הקרן או להמשיך לקבל פנסיה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:35, 24 בדצמבר 2014

  אתי שלום, שאלותייך מצביעות החובה לקבלת יעוץ מבעל רישיון מוסמך שמכיר את הנושא. מומלץ ביותר שלא תעשי כל צעד ללא קבלת יעוץ. ובוודא לא משיכת כספים. מנסיון אומר לך שעדיף להשקיע כעת מאמץ בקבלת ייעוץ טוב מאשר לנסות אח"כ לתקן טעויות שנובעות מפעולות על שנעשו מחוסר הבנה, דבר שכרוך בהרבה יותר מאמצים ומשאבים וברוב המקרים עם סיכויים נמוכים לתיקון הטעות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.