דמי ניהול 6% - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 19:54, 8 במרץ 2015

  גובה דמי ניהול אני עובדת במרפאת שיניים, ניתנה לי הזכות לבחור סוכן שדרכו יופקדו הכספים לקרן הפנסיה שלי. בחרתי בסוכן שהומלץ על ידי חברה. לאחרונה התברר לי שהסוכן גובה 6% דמי ניהול. האם מדובר ב % סביר? מכיוון שאני עובדת בודדה, ולא עובדת בגוף גדול, האם יש לי אפשרות להתמקח ולהשיג תנאים טובים יותר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:40, 9 במרץ 2015

  שלום. דמי ניהול משולמים לחברה המנהלת של קרן הפנסיה. דמי הניהול הם 6% מההפקדות השוטפות ובנוסף 0.5% לשנה שמחושבים מהצבירה בקרן. סוכן הביטוח מקבל עמלה מהחברה המנהל בגין הטיפול. ניתן להשיג הנחות בדמי ניהול גם אם מדובר על מבוטח יחיד. תעשי סקר בין החברות המנהלות ותבדקי. יש לקחת בחשבון כי דמי הניהול הם לא המדד היחידי ומה שגם קובע הוא גודל הקרן, איכות השירות, התקנון וכו'.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.