חיסכון במבטחים ובקרן פועלי בנין - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אהובה

  נשלח ע"יאהובה 18:44, 18 באפריל 2015

  שלום רב בעלי עומד לפרוש לפנסיה. צבר במבטחים הוותיקה מעל 70% ותק. כמן כן צבר 6 שנות ותק בקרן פועלי בנין. מברור שעשה עולה שהוא אכן צבר במבטחים מעל המסכימים ולכן אין צורך לעשות איחוד קופות מאחר וזה לא יעלה לו את גובה הפנסיה. שאלנו אם אנו יכולים למשוך את כספי הצבירה בקרן פועלי בנין ונענינו שלא אלא יקבל 6.5 %. מגובה הצבירה שם. האם זה חוקי למנוע ממנו משיכת הכספים מקרן פועלי בנין? אודה לתשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:54, 19 באפריל 2015

  שלום רב, זכויות עמית בקרן פנסיה נקבעות בהתאם לתקנון הקרן. בתקנוני קרנות הפנסיה הוותיקות קיים 'הסכם רציפות זכויות' בין קרנות הפנסיה הוותיקות באופן שמאחדים את הזכויות שצבר העמית בשתי קרנות הפנסיה והן משולמות באמצעות הקרן האחרונה בה חסך העמית. תקנון קרן הפנסיה הוותיקה של מבטחים וקרן פועלי בנין קובע תקרת צבירת זכויות לפנסית זקנה של 70%. שנות הפקדה מעבר ל-35 השנים שמקנות את ה-70%, מקנות לחוסך זכאות ל'מענק שנים עודפות'. זכאות זו קבועה בתקנון. לפי האמור נראה במבט ראשון כי אכן תשובתם עולה עם התקנון אולם לבדיקה מעמיקה מומלץ להתייעץ עם עו"ד בתחום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.