הפרשה לקרן פנסיה או לבטוח מנהלים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • חיים גולדנברג

  נשלח ע"יחיים גולדנברג 16:00, 28 באפריל 2015

  הבן שלי רווק בן 31 ובמקום העבודה שלו 1/3 מהשכר מבוטח בקרן פנסיה ו 2/3 בבטוח מנהלים. מחומר רב שאני קורא בטוח מנהלים הוא פחות טוב מקרן פנסיה מבחינת גובה סכום הפנסיה כאשר בני יגיע לגיל פרישה וזאת במיוחד לאחר התיקון שבו המקדם בבטוח מנהלים כבר לא קבוע. השאלה היא למה שכל השכר לא יופרש לקרן פנסיה ? . תודה רבה. חיים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:13, 29 באפריל 2015

  השאלה טובה, והתשובה עליה מורכבת ומצריכה הייעוץ פנסיוני אצל יועץ פנסיוני מומחה. שאלות מסוג זה, בכל טווח גיל ובטח בגילאים צעירים שבהם המשמעות של ההחלטות שנעשות בגילאים אלה לגבי הביטוח הפנסיוני מתגלת ובאה לידי ביטוי, לעיתים עשרות שנים לאחר מכן, ללא אפשרות לתקן את העבר. לכן, מומלץ בחום להשקיע כבר כעת את הסכום הנדרש לתשלום ליועץ פנסיוני אובייקטיבי ככל שניתן (וקיימים כאלה) לצורך בדיקת הפוליסות הקיימות והתאמת הביטוח הפנסיוני המיטבי (ככל שניתן)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.