כספי תגמ - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 08:16, 29 באפריל 2015

  שלום, עברו יותר מ50 ימי עסקים מאז הגשתי בקשה למשיכת מרכיב הפיצויים של מעסיק שסיימתי עימו התקשורת ב31/12/14 סוכנות הביטוח לחברת הביטוח לא נותנות לי תשובה קונקרטית לגבי מצב הפניה והתשלום טרם התקבל. אילו אופציות עומדות לרשותי ומה ה"עונש" לחברת הפנסיה? האם הם חייבים בריבית? פיצוי ספציפי? אודה לעזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:09, 29 באפריל 2015

  לצורך תשלום רכיב הפיצויים בפוליסת הביטו או בקרן הפנסיה יש צורך באישור המעסיק לשחרור כספים אלה. שכן, יתכן והמעסיק זכאי להחזרת הכספים הללו. לכן, יתכן וזו הסיבה שתשלום הפיצויים מתעכב. ככל שי בידך אישור כזה יש להמציאו לקרן הפנסיה. ככל שמלוא המסמכים הועברו ובכלל זה אישור מעסיק וטופס 161, הגם שלא קבוע מועד בחוק לשחרור כספי פיצויים מקרן פנסיה, נהוג בד"כ לשלמם לאחר 30 ימי עסקים, וניתן לפנות לשירות הלקוחות של הגוף המוסדי או לממונה על פניות הציבור בגוף. כמובן שתמיד ניתן להגיש תביעה לביה"ד לעבודה בענין זה, אולם כאמור זה בהנחה שהומצא אישור מעסיק לשחרור הכספים וכן מלוא המסמכים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.