פנסיה בגיל פרישה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 11:06, 30 באפריל 2015

  שלום רב, בעוד שנה הנני פורש לפנסיה הנני עובד ולרשותי סכום של 300,000 ש"ח בקרן פנסיה, שאלתי? במידה והנני מושך את כל הסכום האם הנני חייב במס של 35% ? במידה ואיני מושך את כל הסכום מה הסכום שאקבל מידי חודש? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:12, 30 באפריל 2015

  זה תלוי בכמה גורמים: הפקדות שהופקדו לאחר יום 1/1/2008, לא ניתן למשוך בכל מקרה כסכום חד פעמי אלא לקבלו כקצבה בלבד (אלא אם כן קיימת לך זכאות לקצבה מינימלית מקרן פנסיה / פנסיה תקציבית (פנסיה מינימלית הינה בערך כ-4,000 ש"ח לחודש). ככל שמדובר על כספים שהופקדו קודם למועד זה, ניתן למשוך את רכיב הפיצויים בפטור ממס עד לתקרה. לגבי רכיב התגמולים רק בהגיע העמית לגיל 60 ועברו חמש ממועד ההפקדה. בכל מקרה, האמור הינו באופן כללי ויש לקבל ייעוץ פנסיוני ובמיוחד יש לקבל ייעוץ פנסיוני בקשר לכדאיות של מהלך זה שכן, קיימת חשיבות רבה לקבלת פנסית זקנה שתשולם לך על ידי קרן הפנסיה לכל החיים. מומלץ גם בעת קבלת היעוץ הפנסיוני להתייחס לרישום זכאות לבת זוגך כמי שתהא זכאית לקבל פנסית שאירים וכן לגבי מסלול הפנסיה המתאים לך (מינימום מס' קצבאות מובטחות וכו') בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.