משיכה מהפקדות פרטיות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 18:46, 16 במאי 2015

  שלום, יש לי ביטוח מנהלים שהמעסיק (ואני) מפרישים אליה כספים ובנוסף, יש לי קרן פנסיה שאני מפקיד אליה כספים באופן פרטי מחשבוני הפרטי. מדובר בסכום נצבר של כ-20,000 ש"ח. האם אני יכול למשוך את ההפקדה הפרטית ללא מס? הרי אם לא הייתי מפקיד בקרן פנסיה זה היה נצבר לי בבנק ללא חבות מס כלשהי. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:21, 17 במאי 2015

  רועי שלום, בעקרון לא ניתן למשוך כספים שהופקדו בקרן הפנסיה - סכום הוני אלא לקבלם בגיל פרישה- כקצבה. משיכה חד פעמית של סכומים אלה מחויבת בתשלום מס של לפחות 35%. זהו הכלל. לכלל זה קיימים חריגים שונים וביניהם- מועד ההפקדות (כספים שהופקדו עד שנת 200 ניתנים למשיכה בסכום חד פעמי תחת הכללים שהיו חלים באותו מועד (אם העובד לא עבדה במשך חצי שנה או עבר לעבוד אצל מעסיק שלא ביצע בגינון הפקדות פנסיוניות); ומצבים סוציאלים (מבין שזה אינו המצב). בגיל פרישה יתכן ותהא זכאי לקבל את הכספים כסכום חד פעמי (הייוון קצבה) ככל שקיימת לך זכאות לפנסיה מזערית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.