כתב הצהרה והתחייבות של מיופה כח - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מברר

  נשלח ע"ימברר 13:00, 18 במאי 2015

  מדובר במצב בו העמית אינו יכול לטפל בענייניו, וקרן הפנסיה אפשרה לבן משפחה ( שאינו ממונה בצו על העמית כאפוטרופוס) למלא בעבור העמית את טפסי התביעה- ככל שזה -בן המשפחה יחתום על כתב הצהרה והתחייבות של מיופה כח. בטופס זה (כתב הצהרה והתחייבות של מיופה כח) רשום ציטוט: "...אני החתום מטה ________.....מצהיר ומתחייב בזה כדלקמן................. אישור מיופה הכח: ולראיה באתי על החתום לאחר שקראתי את כתב ההצהרה וההתחייבות והבינותי את תוכנו: תאריך_______שם אפוטרופוס________ חתימה_______________" השאלה היא: למה הכוונה ב רובליקה של שם האפוטרופוס? האם אני מבין נכון שצריך להשאיר אותה ריקה? מאחר ובן המשפחה עוזר ומייצג את העמית אך לא מונה עליו כאפוט' בצו. ולכן הרובליקה של שם האפוטרופוס אמורה להישאר ריקה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:14, 18 במאי 2015

  ככל הנראה, הכוונה היא למי שמגיש את הבקשה אפוטרופוס/מיופה הכוח, הואיל ואתה מציין שמדובר במקרה מעין חריג שבו אפשרה הקרן לבן משפחה שהינו בעל יפוי כוח, להגיש את הבקשה לפנסיה ולכן כן הייתי מציין את הפרטים שלך ומציין לידם כי מדובר על מיופה כוח ולא על אפוטרופוס (וזאת מבלי להכנס לשאלה האם יתכן הדבר שחוסי יטופל על ידי מי שאינו אפוטרופוס רשמי). בנוסף, בענינים מעין אלה - הדרך הטובה ביורת היא ליצור קשר עם קרן הפנסיה ולהבהיר את השאלה שאתה שואל על מנת שינחו אותך כפי שהם מתכוונים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.