קבלת טפסים של עמית שאינו יכול לטפל בענייניו - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מברר

  נשלח ע"ימברר 13:16, 22 במאי 2015

  על מנת לקבל טפסי תביעה החתומים ע"י מיופה כוח ולא ע"י העמית עצמו, הקרן דורשת חתימה על טופס הצהרה והתחייבות של מיופה כח. על רקע זה בעבר שאלתי אתכם : מדוע בטופס הצהרה והתחייבות של מיופה כח (יפוי הכוח ניתן ע"י עמית חולה ונכה שאינו יכול לטפל בענייניו אך לא מונה לו בצו אפוטרופוס לצורך קבלת פנסית נכות) חלות על מיופה הכח התחייבויות החורגות מההתחייבויות החלות על העמית החולה? " בתשובה עניתם כי ניתן לבדוק מול הקרן את העניין, ברצוני לשאול האם במקום זאת (למען המהירות וקיצור זמן הטיפול וההתקשרויות מול הקרן) , יהיה ראוי / מתאים פשוט לשלוח לקרן חתימות של הסכמת העמית החולה על גבי טפסי התביעה שכבר הוגשו לקרן. קרי שליד חתימת מיופה הכח על גבי טפסי התביעה אחתים את העמית החולה כי הוא מסכים. ואשלח זאת לקרן בצירוף הסבר כי בגין שבטופס הצהרה והתחייבות של מיופה כח חלות על מיופה הכח ההתחייבויות החורגות מהתחייבויות העמית , ועל מנת לקצר את זמן הטיפול, מצורפת הסכמת העמית ליד כל חתימה וחתימה שלי.? תודה על העזרה ל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:45, 25 במאי 2015

  אפשרי בהחלט. אם כי כאור כדי ללוות את המשלוח בשיחה על מנת ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי עם מי שמטפל בנושא על מנת למנוע אי הבנות ולוודא שהקרן מבינה את הסיטואציה. בהצלחה

  תגובה
 • 11:18, 25 במאי 2015

  תודה רק לאיזה אי הבנות אתה מתכוון?
  מה עלול להתפרש באופן שגוי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.