מענק חד פעמי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 07:48, 11 ביוני 2015

  שלום אישתי הייתה מורה והפרישה לקרן פנסיה היא נפטרה לפני כמה חודשים האם יש אפשרות לקבל מענק חד פעמי או שניתן רק לקבל גימלה בכל חודש ע"ס 60% מההמשכורת אודה לתגובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:05, 11 ביוני 2015

  משתתף בצערך ושלא תדע עוד צער. בעקרון, בעת פטירת עמית בקרן פנסיה קמה זכאות לפנסית שאירים. שאירים הינן בן הזוג של עמית ויתומים (ילדים עד גיל 21). ככל שקמה זכאות לפנסית שאירים (שכן, לעיתים, כשמדובר מחלה קודמת למועד ההצטרפות והפטירה הינה כתוצאה ממניה, וטרם חלפו 60 חודשי חברות בקרן - לא קמה זכאות, או יתכן והעמית היה במצב של מבוטח לא פעיל וכו'), אזי אין אפשרות לוותר על תשלום פנסית השאירים ולקבל במקומה תשלום חד פעמי. יחד עם זאת קיימת אפשרות לאלמן להוון חלק מהפנסיה. ומומלץ להפגש עם משווק פנסיוני של הקרן על מנת לבחון את האפשרויות העומדות בפניך בהתאם לתקנון הקרן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.