פיצויי הלנת שכר בהפרשות לקרן פנסיונית - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 10:50, 27 ביולי 2015

  שלום, במצב בו המעביד לא מפריש מזה 7 חודשים כספים לקרן הפנסיה, אך ממשיך לנכותם מתלוש השכר- האם ניתן לתבוע ממנו פיצויי הלנת שכר כפי שמצוין בחוק הגנת השכר, או שרק קרן הפנסיה יכולה לתבוע אותם? מה עלי לעשות במצב זה? לדרוש מקרן הפנסיה שתתבע את המעביד? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:32, 28 ביולי 2015

  בעקרון לענין זה קבועה זכות תביעה הן לך באופן אישי והן לקרן הפנסיה. יש להפנות את תשומת לב קרן הפנסיה בכתב לאי תשלום הכספים על ידי המעסיק ולבקש מהם לפעול לגבית החוב. פיצויי ההלנה / ריבית הפיגורים / התשואה בגין תקופת החוב, אמורה להיות משולמת לקרן הפנסיה ולהעמיד אותך במצב כאילו התשלום שולם בזמנו. יש לדעת כי ניכוי תגמולי העובד ממשכורתו של העובד ואי העברתם לקרן הפנסיההינה עבירה פלילית לפי סעיף 25ב' לחוק הגנת השכר ומעמידה את המעסיק בפני סנקציה עונשית משמעותית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.