פדיון כספים לאחר פטירה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אביגדור

  נשלח ע"יאביגדור 08:03, 23 באוגוסט 2015

  אימי הייתה פנסיונרית תעשייה אוירית ומקבלת קיצבה פנסיה ממבטחים (הישנה). וכשביקשתי לאחר פטירת אימי לפדות את הכספים שנותרו בקופה נאמר לי כי רק הבעל (נפטר) או ילדים עד גיל 21 זכאים לפדות את הכספים. ומאחר וכל הילדים מעל גיל 21 אין אנו זכאים לפדות את הכספים. האם מבטחים צודקים בטענתם ובתנאי שהציבו לפדיון הכספים? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:34, 23 באוגוסט 2015

  כן. בקרן פנסיה ותיקה, משעה שאדם מתחיל לקבל פנסיה חודשית מהקרן, הרי שבפטירתו, זכאים 'שאיריו' לקבלת פנסית שאירים (השאירים הינם מי שהוא לדו של המנוח ושגילו אינו עולה 21 וכן מי שהיה בן זוגו של המנוח בעת הפטירה (להגדרה המלאה ראה בתקנון הקרן. ישנם גם הסברים בשפה פשוטה יותר באתר של הקרן). למעשה עם המעבר לפנסיה אין יותר 'כספים' בחשבון הפנסיונר אלא 'זכויות' לפנסיה ובכלל זה לפנסית שאירים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.