ביטוח פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • קארין

  נשלח ע"יקארין 10:23, 31 באוגוסט 2015

  שלום , שואלת בשביל חברה לגבי ביטוח פנסיה חובה . האם עובדת שנחשבה לעובדת זמנית צריך לשלם עליה פנסיה ? אני אסביר את התהליך , בהתחלה כשהתקבלה לעבודה היא התקבלה לעבודה כעובדת זמנית עד שתחזור הבחורה שהחליפה אותה מחופשת לידה לאחר כמה חודשים היא נכנסה להריון לא מתוכנן והמעסיק החליט להשאיר אותה עד שתצא לחופשת לידה היום היא כבר חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה ונחשבת כעובדת רגילה מאחר ובתלוש של חודש יולי גילתה שהוא לא משלם עליה פנסיה הוא בטענה אמר לה שהיא נחשבה כעובדת זמנית אז הוא לא היה חייב לשלם אלא מהרגע שהיא חזרה מחופשת לידה כעובדת קבועה אציין שבעבודתה הקודמת שילמו עליה פנסיה . האם המעסיק הנוכחי פועל לפי חוק ובאמת אמור לשלם לה רק מהרגע שחזרה ? אשמח לתשובה בנושא תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  11:11, 31 באוגוסט 2015

  צו ההרחבה לפנסיה חובה אינו מבדיל בין עובד זמני לעובד אחר (בכלל, עובד זמני היא הגדרה מאוד 'נזילה' ועל המעסיק לבדוק את ההתייחסות שלו ביחס לחובות החלות עליו כלפי עובד, גם אם הגדיר אותו כזמני). הצו חל על כל עובד ותחילת חובת ההפקדה בגין העובד הינה מהחודש השישי לעבודתו (אם העובד החל עבודתו כשיש לו ביטוח פנסיוני פעיל הרי שחובת הביטוח היא מהחודש הראשון לעבודתו של העובד, גם אם הוא זמני).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.