כספי פיצויים, למשוך או לא למשוך - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 15:18, 1 בספטמבר 2015

  שלום, עזבתי מקום עבודה, ובאפשרותי למשוך כספי פיצויים עד אחוז מסוים פטור ממס. יש לי קרן פנסיה בה הייתי מפקיד עד תיקרת ההפקדה, וביטוח מנהלים משנת 2000 עם מקדם קיצבה מובטח. השאלה היא האם כדאי למשוך כספים עד תיקרת הפטור מהפנסיה ו\או מהביטוח-מנהלים. איני זקוק כרגע לכסף, השיקולים שלי הם: 1) להוציא את הכסף פטור ממס, ולהוסיף אותו לחשבון השקעות שאני מנהל באופן עצמאי, באחריות ובראייה לטווח ארוך, כלומר בעצם לשחרר את הכסף מהקרנות ולעשות סוג של IRA, כאשר הכסף והתשואות הולכות נטו לחיסכון טווח-ארוך ואף אחד לא גוזר לי עליו קופון. 2) להשאיר אותו בקרנות ולתת להם לנהל, וליהנות מפטור ממס בגיל הפרישה. השאלה היא בעצם שאלה של כדאיות מס, בהנחה שאשיג אותה תשואה על הכסף כמו שישיגו מנהלי הקרנות, באיזה מסלול אשלם בסופו של דבר פחות מס? בתודה מראש, אבי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  15:57, 1 בספטמבר 2015

  יש (ומולץ) לקבל יעוץ פנסיוני פרטני / להתייעץ עם רו"ח / יועץ מס

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.