שואל שאלה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שאלה

    נשלח ע"ישאלה 22:03, 8 בספטמבר 2015

    יש לי קרן פנסיה שאני מפריש עמצאית מידי חודש. המעסיק סירב להפריש אליה כספים והוא פתח קופת גמל והפריש לא מעט כסף. האם אני יכול להעביר את כל הכסף שם לקרן הפנסיה? אשמח לדעת מה החוק אומר. תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

    11:37, 9 בספטמבר 2015

    בפשטות התשובה היא- כן. בהרחבה, לעובד קיימת זכות מכוח סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) לבחור בכל עת את קופת הגמל שאליה יבוצע החסכון הפנסיוני ובלבד שהיא לאותה מטרה שנקבעה בהסכם העבודה. תקנות העברת כספים בין קופות גמל מאפשרות העברת כספים בין קופת גמל לתקרן פנסיה. אין למעסיק זכות להתנגד להעברה כאמור ולגבי ההפקדות השוטפות הוא מחויב לבצע אותן לפי בקשתך. יש לקבל ייעוץ פנסיוני מבעל רשיון פנסיוני (יועץ פנסיוני או משווק פנסיוני של קרן הפנסיה שאליה אתה מבקש להעביר את הכספים).

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.