קרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • תום

  נשלח ע"יתום 15:33, 16 בספטמבר 2015

  שלום רב רציתי להתייעץ לגבי מקרה במקום עבודתי. אני עובד בבית קפה במשך שנתיים וחצי בדיוק. את ההפרשות לפנסיה התחילו לי רק בחודש התשיעי לעבודתי. הפרשות אלה נמשכו 6 חודשים ואז נפסקו עד היום (14 חודשים). בחודש שעבר נכנס שותף חדש לעסק וקיבל מכתב כי לא הופרשו דמי פנסיה עבורי במשך 14 חודשים וכי יש לשלם רטרואקטיבית גם את הצד שלי וגם את הצד שלו. מה שזה אומר מבחינתי שבעצם המעביד רוצה לקזז לי 90 אחוז מהמשכורת החודשית שלי למען תשלום רטרואקטיבי לקרן הפנסיה שבכלל זה תפקידו של הרואה חשבון לפי מיטב ידיעתי לקזז זאת כל חודש מהמשכורת ואני לא צריך לדאוג לזה. אשמח לחוות דעת בעניין משום שאין שום סיכוי שאוכל להתקיים חודש ללא משכורת אני גם נמצא בהליך פשיטת רגל וגם ככה ההוצאות רבות. תודה והמשך יום נעים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:02, 17 בספטמבר 2015

  שלום רב, תבדוק אם לא ניכו לך מהמשכורת את חלק בדמי הגמולים במהלך תקופת החוב של ה-14 חודשים (תסתכל בתלושי המשכורת- אם מופיע שם ניכוי עובד) שאז בוודאי אין לנכות עכשיו. אם לא ניכו- אזי יש לנכות. יתכן ועומדת לך זכות לפיצוי בשל התנהלות רשלנית זו של המעביד, שמעבר לפגיעה בזכויות פנסיה שלך בקרן הפנסיה היא מביאה אותך למצב של ניכוי סכום גדול בבת אחת עכשיו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.