חישוב הפרשות לקופת פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 20:25, 21 בספטמבר 2015

  שלום רב - מפנה שאלה בשל תופעה שנתקלתי בה אצל עובדים במפעל שכן ונראה לי שחישוב ההפרשות וחישוב שכר הבסיס לא תקין. העובדים הם שעתיים והמעסיק מחשב את שכר הבסיס להפרשות לפנסיה ולפיצויים ללא שעות השבת שבהם הם עבדו,לציין שחלק מהעובדים לא משלימים 186 שעות חודשיות כולל השבת וגם אלו שעובדים מעל מכסת שעות של 186עדיין מחושב להם שכר יסוד מופחת ללא שעות שבת, תופעה נוספת היא שגם ימי חופש בתשלום של העובדים לא מופרש אינם נכללים בשכר היסוד להפרשות,בשל כך נוצר מצב שהפרשות לקופת הפנסיה והפיצויים הם חלקיים ובעתיד חישוב הפיצויים במקרה של פיטורים יהיה מופחת. לאחרונה שולמו לעובדים דמי הבראה באופן חלקי בשל אותה תופעה,למרות שעובדים משרה מלאה.לטענת המעסיק אין חובה להפריש ולהכליל שעות שבת בתוך שכר הבסיס מאחר שהם שעות נוספות ומשולם עבורם תעריף 150%. אשמח לתשובה בנושא האם תקין בברכה גדעון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:42, 24 בספטמבר 2015

  ראשית יש לבדוק את הסכם העבודה שחל (בין הסכם אישי ובים אם הסכם קיבוצי או צו הרחבה) ולראות מה קובע ההסכם ביחס לשאלה. ככל שלא חל הסכם, בעקרון, אין הפרשות על שעות נוספות

  תגובה
 • 11:53, 24 בספטמבר 2015

  תודה על התשובה המהירה ואשמח להבהרה בהתאם לתשובה
  האם גם כאשר שעות השבת הם במסגרת ובתחום של 43 שעות שבועיות או 186 שעות חודשיות והעובד משובץ למשמרות ע"פ סידור עבודה של המנהל האישי. האם עדיין המעסיק יכול לא להחשיב את שעות הבסיס של אותן שעות להפרשות סוציאליות וחישוב אחוזי משרה עבור דמי הבראה וחופשה?
  בברכה
  גדעון

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:58, 24 בספטמבר 2015

  יש לקבל יעוץ משפטי פרטני אצל עו"ד בתחום דיני העבודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.