מועד הפרשות - פנסיה חובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ה

  נשלח ע"יה 13:41, 15 באוקטובר 2015

  מעביד שלי לא שולח הפרשות לפנסיה חובה חודש בחודשו אלא כל חודשים או שלושה ולפעמים גם יותר. (לדוגמא באמצע חודש יולי הוא שולח שיק עבור חודשים מאי ויוני או באוקטובר הוא שולח שיק עבור יולי ואוגוסט). האם מדובר בעברה? האם יש מועד תשלום הפרשות פנסיה חובה ומה הוא. למי פונים כאשר המעביד מאחר בתשלומים ומה חובות המעסיק במקרה של איחור בתשלומים. שאלתי בקרן פניה אך אמרו לי שהם לא אחראים על דיני עבודה וזה לא ענינם. תודה על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:27, 15 באוקטובר 2015

  המעביד שלך מפר את החובה שקבועה עליו בצו ההרחבה. יתר על כן, ככל שאת ה רואה ניכוי ממשכורתך של חלקך בהפרשות והוא לא מעביר אותם אזי הוא גם עובר עבירה לפי סעיף 25 ב לחוק הגנת השכר והוא חשוף לסנקציה עונשית. המועד לביצוע הפרשות לקרן הפנסיה קבוע בתקנות. המועד לתשלום דמי גמולים לקרן פנסיה על ידי מעסיק הוא המוקדם מבין: 1) שבעה ימי עסקים מיום תשלום המשכורת החודשית לעובד; (2) חמישה עשר ימים מתום החודש שבעדו על המעביד לשלם את המשכורת לעובד.

  תגובה
 • 22:18, 15 באוקטובר 2015

  תודה על תשובתך.
  לאיזה גוף לפנות על מנת לאכוף את חובותיו של המעסיק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:25, 16 באוקטובר 2015

  ניתן לפנות למחלקת אכיפה במשרד העבודה וכן בתביעה משפטית נגד המעסיק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.