• 24 באוקטובר 2015

שאלות לעו"ד אבנר בן חיון

שבוע טוב ושלום רב,
    1. ברשותי קרן פנסיה קטנה על סך 1500 שח וקרן פנסיה נוספת אשר בה ישנם 5000 שח. האם נכון יהיה להעביר את הכספים לקרן הפנסיה הגדולה יותר? מה החיסרון ככלל במידה ומעבירים כספים מקרן לקרן אחרת?
    2. שנית, במידה והיו הפסדים במסלול השקעה שבהם כספי הפנסיה שלי מושקעים, האם חלה חובה על קרן הפנסיה להעביר לי מידע על כך בכתב?
    3. האם החוק החדש מבטל קבלת דוחות בכתב הבייתה ? פעם הייתי מקבל דוחות בכתב בדואר רגיל ולא ממוחשב . אשמח לדעת מה החוק בעניין.

24 באוקטובר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 25 באוקטובר 2015

שאלות לעו"ד אבנר בן חיון

שלום וברכה. לשאלה 1, ניתן להעביר כספים מקרן פנסיה אחת לשניה. הבחירה לאיזה קרן פנסיה היא לבחירתך לפי הפרמטרים שאתה שוקל וביניהם: מצבך כעמית בקרן (פעיל / מוקפא), היקף כיסוים ביטוחיים/ מצב כיסויים ביטוחים, תשואות בקרן, איכות השירות בקרן, דמי ניהול וכו'. יש לקבל על כך ייעוץ פנסיוני ממשווק פנסיוני (שהוא עובד של אחד מהגופים האלה שאתה מבוטח בהם) או על ידי יועץ פנסיוני בלתי תלוי. ביש לבדוק היטב לפני המעבר שלא נפגע כיסוי ביטוחי בגין המעבר. לשאלה 2. הקרן מדווחת בדיווח השנתי על התשואה שהושגה בתקופת הדיווח בקרן. בהתאם להוראות הממונה על שוק ההון יש לכל עמית אזור אישי באתר האינטרנט של הקרן שם אתה יכול לעקוב אחר תשואת הקרן. לשאלה 3. הממונה קבע הוראות לענין דיווחים לעמיתים ואפשר לעמית לקבל את הדיווח במייל. הדיווחים הרבעוניים מוצגים באתר האינטרנט בלבד.

25 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?