שאלות לעו"ד אבנר בן חיון - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שאולי

  נשלח ע"ישאולי 17:04, 24 באוקטובר 2015

  שבוע טוב ושלום רב, 1. ברשותי קרן פנסיה קטנה על סך 1500 שח וקרן פנסיה נוספת אשר בה ישנם 5000 שח. האם נכון יהיה להעביר את הכספים לקרן הפנסיה הגדולה יותר? מה החיסרון ככלל במידה ומעבירים כספים מקרן לקרן אחרת? 2. שנית, במידה והיו הפסדים במסלול השקעה שבהם כספי הפנסיה שלי מושקעים, האם חלה חובה על קרן הפנסיה להעביר לי מידע על כך בכתב? 3. האם החוק החדש מבטל קבלת דוחות בכתב הבייתה ? פעם הייתי מקבל דוחות בכתב בדואר רגיל ולא ממוחשב . אשמח לדעת מה החוק בעניין.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:32, 25 באוקטובר 2015

  שלום וברכה. לשאלה 1, ניתן להעביר כספים מקרן פנסיה אחת לשניה. הבחירה לאיזה קרן פנסיה היא לבחירתך לפי הפרמטרים שאתה שוקל וביניהם: מצבך כעמית בקרן (פעיל / מוקפא), היקף כיסוים ביטוחיים/ מצב כיסויים ביטוחים, תשואות בקרן, איכות השירות בקרן, דמי ניהול וכו'. יש לקבל על כך ייעוץ פנסיוני ממשווק פנסיוני (שהוא עובד של אחד מהגופים האלה שאתה מבוטח בהם) או על ידי יועץ פנסיוני בלתי תלוי. ביש לבדוק היטב לפני המעבר שלא נפגע כיסוי ביטוחי בגין המעבר. לשאלה 2. הקרן מדווחת בדיווח השנתי על התשואה שהושגה בתקופת הדיווח בקרן. בהתאם להוראות הממונה על שוק ההון יש לכל עמית אזור אישי באתר האינטרנט של הקרן שם אתה יכול לעקוב אחר תשואת הקרן. לשאלה 3. הממונה קבע הוראות לענין דיווחים לעמיתים ואפשר לעמית לקבל את הדיווח במייל. הדיווחים הרבעוניים מוצגים באתר האינטרנט בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.