• 25 באוקטובר 2015

  ניהול תיק הפנסיה

  סוכנת הביטוח של המעסיק רשמה את עצמה, ללא ידיעתי ואו הסכמתי, כמנהלת הקרן שלי, כתוצאה אני מנועה מלבקש הקטנת עמלות, אני משלמת 6% על כל הפקדה ו 1/2% על כל הרווחים, כתוצאה , בשנה זו, אני מפסידה את הכסף הנומינלי שהפקדתי. הקרן שלי מפסידה את כספי. דרשתי מחברת הפנסיה לבטל את את ניהולה של סוכנת הביטוח, והתלוננתי שדברים נעשו מאחורי גבי, בלי רשותי. על כך הגיבה סוכנת הביטוח של המעסיק באיום כלפיי שהיא מפסיקה את הטיפול בהשבת הכסף שלי שנעלם. מדובר בהפקדת מעסיק לדצמבר 2014 שלא הגיעה ליעדה(???) המעסיק טוען ששילם אבל חברת הפנסיה טוענת שלא שילם. כתבתי אין ספור תלונות למפקח על הביטוח, אבל דבר לא מתקדם. כמה זמן על פי התקנות מותר לחברת הפנסיה לעכב בקשה שלי להרחקת סוכנת הביטוח מניהול התיק שלי? לשון אחר, תוך כמה זמן תשוב הקרן להיות בניהול שלי, על פי החוק?

  25 באוקטובר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 26 באוקטובר 2015

  ניהול תיק הפנסיה

  שלום רב. 1. יש לך זכות להפסיק את הטיפול על ידי סוכנות הביטוח בכל עת. 2. ממילא הפסקת ייפוי הכוח על ידי סוכנות הביטוח מפסיקה גם את הטיפול שלה בך.

  26 באוקטובר 2015
  • 27 באוקטובר 2015

   ניהול תיק הפנסיה

   תודה, אולם התשובה שלך לא ענתה לענייני, למה שאני מבקשת לברר.. אשאל אחרת , חברת הפנסיה טוענת שלא ניתן לי להגיש כל בקשה להקטנת עמלות, אלא כתום 14 ימי עסקים (כלומר שלשה שבועות) מאז שהודעתי על הרחקתה של סוכנת הביטוח. לי נראה שזה מצוץ מהאצבע. אגב, מעולם לא נתתי לסוכנת הביטוח יפוי כוח, לא חתימה ולא הסכמה אפילו בע"פ. הייתי בהלם כאשר התברר לי שיש לי סוכנת ביטוח על התיק מטעם המעסיק. אילו במסגרת רביצתה כמנהלת התיק שלי הייתה דואגת לי להקטנת העמלות, או עוקבת ובודקת עדכונים, היא לא עשתה דבר, רק כנראה הרוויחה ריביות..... כאשר דרשתי להרחיקה הודיעה לי שמשכך היא לא תטפל בהשבת כספיי מעסיק שנעלמו. מדובר בהפקדה חודשית שהמעסיק טוען ששילם עבורי, אבל היא לא הגיעה לייעדה, חברת הפנסיה טוענת שלא שילם, אבל המעסיק מציג המחאה שנפרעה על ידי החברה הפנסיונית... איך יוצאים מהסיפור הזה? אני חושבת על תביעה קטנה. מה דעתך? כוונתי לתבוע נניח את המעסיק ואת חברת הפנסיה באחת?

   27 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?