שאלות לעו"ד אבנר בן חיון - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שאולי

  נשלח ע"ישאולי 12:08, 31 באוקטובר 2015

  שלום, אודה למענה. 1. במידה ואדם נפטר האם הוא זכאי לקבל פנסיית שאירים לאישתו ואחר שהיא נפטרת ילדיו יקבלו פנסיית שאירים? 2. שכיר שמפריש בעצמו גם כן פנסיה, מתי עליו לדרוש זיכוי ממס? 3. האם יש דרך מסוימת לחסוך מדמי הניהול, זה שוחק את כל הפנסיה !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:33, 1 בנובמבר 2015

  שלום ברכה. לשאלה 1- התשובה שלילית (עם פטירת האלמן/נה של פנסיונר מסתיימת הזכאות לתשלום כספים מקרן הפנסיה (יתכנו מצבים שככל שמדובר בקרן פנסיה חדשה שתקנונה קובע אפשרות של זכאות לקצבה מובטחת (כלומר הפנסיונר זכאי לקבל קצבה מובטחת של כך וכך חודשים (120-180-240 חודשים) אפילו אם נפטר, אזי תקום זכאות לתשלום של יתרת הקצבה המבוטחת- אולם יש לבדוק זאת על פי תקנון הקרן הספיציפית). לשאלה 2. יש להיוועץ עם יועץ מס / רו"ח 3. בהחלט. ניתן להתמקח עם קרן הפנסיה על דמי הניהול (לא בטוח שהאמירה שזה שוחק את כל הפנסיה נכונה) וכמו כל רכישה של מוצר או שירות לעשות סקר שוק בענין זה ולהתמקח (יחד עם זאת יש לדעת כי דמי הניהול אינם הגורם המכריע בבחירת קרן פנסיה ויש גורמים נוספים כדאי לשקול כמו איכות השירות והתפעול של הקרן, הגודל של הקרן, הישגי תשואות בעבר, רמת הסיכון של התשואות, התקנון של הקרן וכו'). בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.