שאלה על המסלקה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 06:39, 5 בנובמבר 2015

  שלום, דיבר איתי משווק פנסיוני מטעם העבודה ואמר לי שחובה עליי להזין פרטים לאתר המסלקה והלהעבר לו את הקוד של אתר מסלקה. הוא טען שזה חובה לפי החוק לפעול כך. למרות זאת אני יודע בדיוק היכן הכספים שלי, יש לי קופה אחת בלבד ואני לא זקוק לאתר המסלקה כלל . האם זה חובה והוא לא יכול לתת לי יעוץ בלי אתר המסלקה עפי החוק בלבד? עפי החוק - זו שאלתי..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:22, 5 בנובמבר 2015

  לצורך מתן יעוץ פנסיוני על ידי המשווק הפנסיוני הוא צריך לדעת איזה מוצרים פנסיוניים יש לך. במסגרת זאת הסוכן נדרש לתת לך מסמך הנמקה. וזאת לאחר שבירר מהם המוצרים שברשותך. בהתאם להוראות חוזר ההנמקה ההמשווק הפנסיוני, אם הוא מונה לראשונה בעניינך, יברר את זהות המוצרים שבידיך באמצעות הגשת בקשת מידע חד פעמית לכלל הגופים המוסדיים שאינה כוללת פרטי זיהוי של מוצר המנוהל לטובת הלקוח למערכת סליקה פנסיונית מרכזית.

  תגובה
 • 08:16, 6 בנובמבר 2015

  עו"ד אבנר שלום,
  שאלתי היא אחת. האם בהעדר מילוי טופס של המסלקה המשווק יכול להימנע מלתת לי יעוץ אישי על סמך המידע שיש לי ובלבד שיש לי קופה אחת ואני מסרב לבצע את מתן הפרטים עבור אתר המסלקה? תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.