טענה לגבי חוות הדעת בטרם מתכנסת וועדה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 15:18, 8 בנובמבר 2015

  אני עוזרת לבן משפחה: במהלך הליך משפטי שנפתח כנגד טענת התיישנות שטענה קרן פנסיה קטנה, הקרן קיבלה את חוות הדעת הרפואית בה נטען כי העמית לא יכל לטפל בענייניו ומהטעם של אי יכולת לטפל הקרן הסירה ההתיישנות. אציין כי לגבי חוות הדעת הנ"ל ישנה היסטוריה למול הקרן: לפני ההליך המשפטי המפורט לעיל הקרן קיבלה את חווד ובה הטענה לאי יכולת לטפל. אלא שלאחר שלמען הזהירות הוגשה תביעה להסרת ההתיישנות- הקרן חזרה בה הציגה כביכול חווד כלל לא נמסרה לה לפני ההליך המשפטי ווטענה שיש לפסול לחלוטין את חווד במלואה. אך בהמשך ההליך הקרן שוב קבלה ואשרה את חווד ובה הטענה לאי יכולת לטפל, בגין כך ההליך נמחק והקרן טענה שתטפל בתביעה לנכות. מאחר וחווד זו היא שתעמוד בפני הוועדה הרפואית (מודגש שנקבע בחווד זו גם עניין המחלה עצמה ואי כושר עבודה ונכות רפואית) רציתי לשאול, האם לאור התנהלות הקרן לגבי חווד יש מה לטעון לגבי חוות הדעת בטרם מתכנסת הוועדה. למשל האם כדאי לטעון כי לאור ההיסטוריה והתנהלות הקרן בחוסר תום לב - הקרן מנועה מראש מלפסול את חווד? ו/או או מנועה מראש מלסתור את הקביעות השונות בחווד? האם חשוב לטעון לפני התכנסות הועדה דבר מה לגבי חווד נוכח כל שפורט לעיל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  19:46, 8 בנובמבר 2015

  ראה תשובה למעלה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.