2 שאלות לגבי נוסח טענה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 18:12, 8 בנובמבר 2015

  קרן הפנסיה טענה כי לנוכח מועד כניסה לאכע הנטען חלה התיישנות על התביעה לנכות ובגין כך נוהל הליך משפטי כנגד הקרן. שהסתיים בכך שהקרן חזרה בה מטענת ההתיישנות מהסיבה שהעמית לא יכל לטפל בענייניו בתק' הרלונטית. ברצוני לטעון בפני קרן פנסיה כי הועדה מנועה מלקבוע מועד כניסה לאכע השונה מזה שהיא נסמכה עליו לכל אורך הדרך. להלן נוסח הטענה: "בהמשך לטפסי ומסמכי התביעה ששלחתי אלכם הריני לציין כי לפי הנחיות המפקח העומדות בבסיס הלכת אסולין על גוף מבטח חלה חובת מלוא ההנמקה והפירוט המוגבר כבר בהזדמנות הראשונה, והמבטח יהיה מנועה מלהעלות טענות נוספות לאחר מכן. בענייננו מועד כניסה לאכע הנו חודשX -הנ"ל הודע לכם כבר בחודש Y ובנסיבות דנן (הידועות לכם היטב) לרבות היסמכותם לכל אורך הדרך לרבות בהליך המשפטי על חודש X כמועד הכניסה לאכע,קרי כמועד הארוע המזכה – הרי שאתם ו/או הועדה מטעמכם מנועים מראש מלטעון למועד כניסה לאכע השונה מחודש X, והנכם נדרשים בזאת לעדכן את הועדה בעניין זה בטרם התכנסותה" סוף הטענה ברצוני לשאול לגבי הנוסח 2 שאלות: 1) אני חושש שהניסוח ייצור רושם מוטעה כביכול מועד כניסה לאכ"ע אינו באמת מועד X וכביכול הקרן מנועה רק מבחינה משפטית מלטעון למועד אחר. האם חששי מוצדק ויש לתקן דבר מה בניסוח על מנת למנוע רושם מוטעה זה? 2) האם הנוסח הינו תקין ראוי ומובן באופן כללי תודה רבה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  19:44, 8 בנובמבר 2015

  המדור אינו מיועד לממתן ייעוץ משפטי פרטני בכמבוקש. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.