ריסק זמני - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • זיוה

  נשלח ע"יזיוה 09:55, 10 בנובמבר 2015

  שלום רב, במידה ויש לי ביטוח מנהלים ועזבתי לאחרונה את מקום העבודה סוכן הביטוח אמר לי שכדאי לשלם כל חודש כספים במיידי על מנת לשמר את מרכיב הריסק הזמני בפוליסת ביטוח אבדן כושר עבודה אולם, מצד שני הבנתי שגם א מפסיקים לשלם יש 5 חודשים אוטומטית ביטוח ורק אחרי כן צריך לשלם. 1. האם ה 5 חודשי אוטומטית ביטוח אבדן כושר עבודה זה גם בביטוח מנהלים או רק בפנסיה רגילה? 2. האם הרכיב הזה אכן נשמר אוטומטית או שמנכים כספים מרכיב התגמולים ? 3. האם במידה ואפריש לרכיב בלבד זה כל הפוליסה תחשב פעילה - גם התגמולים כך שהזכאות שלי לפנסיה במקום עבודה חדש תהיה מהירה יותר אחרי 3 חודשים ולא אחרי 6 חודשים ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:58, 10 בנובמבר 2015

  לענין תקופת ארכת הביטוח יש לבדוק התנאי הפוליסה. בעקרון יש ארכת ביטוח אוטומטית בת 5 חודשים בקרן פנסיה (ניתן להאריכה עד לתקופה כוללת שאינה ארוכה יותר מתקופת החברות הרצופה האחרונה או 24 חודשים לפי הנמוך). בקרן פנסיה מנכים בגין הביטוח בתקופת ארכת הביטוח מתוך רכיבי התגמולים את העלות של הריסק בתקופת ארכת הביטוח. לשאלה 3 - התשובה חיובית (שים לב שבקבלה לעבודה עם ביטוח פנסיוני פעיל המעסיק מחויב לבצע הפקדות כבר מהחודש הראשון (יש לו גרייס של תשלום רטרואקטיבי של עד 3 חודשים ובלבד שלא תחלוף שנת מס).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.