רווחי קרן פיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 21:29, 17 בנובמבר 2015

  למי שייכים הרווחים שהניבו הפרשות המעביד במרכיב הפיצויים בקרן הפיצויים? . לפני חצי שנה פוטרתי והמעסיק טוען שהרווחים שייכים לו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:05, 18 בנובמבר 2015

  בפשטות לעובד. יחד עם זאת יכולות להיות קונסטלציות שתהיה התחשבות ברווחים ברכיב הפיצויים שיבואו לטובת המעסיק ואסביר. ככל שהכספים לא הופקדו לרכיב הפיצויים תחת סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים והעובד פוטר וזכאי לפיצוי פיטורים, הרי שעל המעסיק לשלם לעובד פיצויי פיטורים בגובה ההפרש שבין הזכאות לפיצויים לפי חוק פיצויי פיטורים (משכורת אחרונה כפול שנות עבודה) בניכוי הכספים שהצטברו ברכיב הפיצויים. ולכן, במצב כזה הרי שככל שהיו רווחים גבוהים יותר ברכיב הפיצוים הרי שההשלמה על המעסיק לפיצויים יותר קטנה. לא בטוח שזו כוונת שאלתך. בעקרון המעסיק כלל אינו זכאי להחזרת כספים מרכיב הפיצויים , ובכלל זה הרווחים, אלא אם כן, התקיימו התנאים שמזכים אותו בכך (אם מדובר על הפקדות לפי סעיף 14, צו ההרחבה, יש הסכם שמתיר וכו')

  תגובה
 • 17:31, 19 בנובמבר 2015

  תודה על תשובתך אבל לא מדובר על הפקדות לפי סעיף 14 היות והתחלתי לעבוד בשנת 1997 וההפקדות לפנסיה התחילו ביוני 1998 לפני החלתו של האישור הכללי ביוני 2002 . תודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.