רווחי קרן פיצויים -המשך שאלה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • מיכל

    נשלח ע"ימיכל 11:39, 22 בנובמבר 2015

    תודה על תגובתך המהירה על שאלתי מה 17.11.2015 . נשאלה המקורית היתה "למי שייכים הרווחים שהניבו הפרשות המעביד במרכיב הפיצויים בקרן הפיצויים? . לפני חצי שנה פוטרתי והמעסיק טוען שהרווחים שייכים לו". . שאלת הבהרה- לא מדובר על הפקדות לפי סעיף 14 היות והתחלתי לעבוד בשנת 1997 וההפקדות לפנסיה התחילו ביוני 1998 לפני החלתו של האישור הכללי ביוני 2002 . תודה.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    15:44, 23 בנובמבר 2015

    אוקי. אז ראי את התשובה. בעקרון, אם פוטרת, הרי שלא קמה זכות למעסיק להחזרת כספים מהקרן ובכלל זה גם לא הרווחים. יחד עם זאת, הרי במצב של פיטורים מחויב המעסיק בפיצוי פיטורים. פיצוי הפיטורים שלהם זכאי העובד שווים למכפלה של משכורתו האחרונה של העובד בשנותעבודתו (משכורת לכל שנת עבודה). הואיל והמעסיק כבר הפריש 'על חשבון' הפיצוים כספים לקרן הפנסיה, אזי הוא כמובן שאינו מחויב בכפל פיצויים (גם תשלום משכורת אחרונה וגם הכספים שהפקיד לרכיב הפיצויים בקרן), אזי המעסיק מחויב רק בהשלמה של ההפרש בין פיצוי הפיטורים (שלפי החישוב של משכורת אחרונה כפול שנות וותק) לבין הסכום שנצבר ברכיב הפיצויים בקרן. האחרון, כולל גם את הרווחים שצבר רכיב זה לאורך שנות החסכון

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.