זכאות לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 18:29, 23 בנובמבר 2015

  שלום, יש לי חיסכון פנסיוני, התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש והמעסיק אמר שיפריש רק לאחר 3 חודשים. החלטתי לעזוב לאחר פחות מ-3 חודשים, וכעת המעסיק מסרב לשלם פנסיה בטענה שאיני זכאי. האם כך הדבר? או שמי שיש לו כבר חיסכון פנסיוני זכאי מהיום הראשון, והמעסיק מורשה להפריש בפועל רטרו' לאחר 3 חודשים, אולם הזכאות לא נשללת בעקבות סיום העסקה לפני 3 ח'? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:50, 23 בנובמבר 2015

  אם התחלת את עבודתך אצל המעסיק עם ביטוח פנסיוני פעיל, הרי שהמעסיק מחויב בתשלומים לביטוח הפנסיוני החל מחודש העבודה הראשון. האפשרות שמאפשר הצו לביצוע הפקדות החל מהחודש השלישי לעבודה במקרה כזה היא רטרואקטיבית ואינה נוגעת לעצם הזכאות לביטוח פנסיוני מהחודש הראשון וממילא גם הזכאות לא נשללת אם סיים לעבוד לפני חלוף 3 החודשים הנ"ל.

  תגובה
 • 19:23, 23 בנובמבר 2015

  תודה על התגובה המהירה!
  זכות העובד לבחור בעצמו את סוכן הביטוח עדיין לא נכנסה לתוקף - האם זה אומר שאני צריך למנות את מנהל ההסדר של המעסיק רק לצורך העברת כספי פנסיה באופן חד פעמי (שכן כאמור הסתיימה ההתקשרות בינינו), או שאני יכול לבקש ממנו להעביר ישירות לקרן הפנסיה את הכספים?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.