הפקדות לקרן פנסיה במעמד עצמאי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 09:39, 25 בנובמבר 2015

  שלום, המעסיק שלי מאפשר לי להפקיד לקרן הפנסיה במעמד עצמאי דרך תלוש השכר (כאשר הוא לא מפקיד כספים כנגד סכומים אלו), בנוסף להפקדות החובה "הרגילות" כשכיר. התחלתי לנצל את האפשרות להפקיד כעצמאי בתחילת 2015. השאלה: האם ההפקדות כעצמאי מגדילות את המשכורת הקובעת לצורך חישוב פנסית נכות ושארים? מעיון בדו"ח הרבעוני שנשלח אליי מקרן הפנסיה נראה שהתשובה שלילית וזה מוזר בעיניי. הסקתי זאת ע"י כך שהשוויתי בין המשכורת הקובעת לנכות ושארים מדוחות משנים קודמות לבין הדוח הנוכחי. אציין כי לא חלו שינויים נוספים מלבד ההפקדות כעצמאי (השכר נשאר קבוע וכך גם אחוז ההפרשה). תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:51, 6 בדצמבר 2015

  הת/שובה באופן עקרוני- היא חיובית, הפקדות נוספות מגדילות את המשכרת הקובעת. יחד עם זאת, יש לוודא זאת על פי תקנון קרן הפנסיה בה מדובר (יתכן אגב ויש תקרה לגובה המשכורת וכו'). מומלץ גם לפנות ישירות בשאילתא לקרן הפנסיה ולקבל הבהרה בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.