מעבר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 11:56, 8 בדצמבר 2015

  שלום, אני בן 30, משכורת ברוטו 8000, מבוטח בביטוח מנהלים (40,000 בחיסכון מצטבר, 8% מההפקדות 1.15% מהצבירה) עם מקדם קצבה מובטח, נכון לגיל פרישה יעמוד על 224. האם לא כדאי להעביר את כל הכספים לקרן פנסיה עם מקדם קצבה, שככל הנראה לא יהיה שונה בהרבה מהמקדם הנוכחי (אולי אפילו יותר נמוך?) ועם דמי ניהול נמוכים בהרבה? ברור לי שיש הבדל עקרוני בין ביטוח מנהלים (חוזה אישי) לבין קרן פנסיה (ללא ביטוח חיים-ריסק), ולכן אני מעוניין לרכוש ביטוח א.כ.ע. מורחב באופן פרטי מחברת ביטוח ובכך להישאר עם רוב "ההטבות" שקיימות כיום בביטוח המנהלים (לא מעונין בביטוח חיים - ריסק). אשמח לעצתך, תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:51, 8 בדצמבר 2015

  לא ניתן להעריך כיום מה יהיו המקדמים בקרן הפנסיה עד להגיעך לגיל פרישה (בעוד כ-37 שנים (בהנחה שעד אז גיל הפרישה לא יעלה). הצעד הנשקל על ידך הינו בלתי הפיך. החל משנת 2013 לא נמכרות יותר פוליסות עם מקדמים מובטחים. יש לקבל יעוץ פנסיוני פרטני בענין זה מבעל רשיון שהוא יועץ פנסיוני או משווק פנסיוני

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.