• 9 בדצמבר 2015

הפרשה רטרואקטיבית לפנסיה ממקום עבודה חדש

שלום וברכה,

אם עברתי בין מקומות עבודה וכשהגעתי למקום העבודה החדש הייתה לי קרן פנסיה פעילה, אבל כבר עברה יותר משנה בלי הפרשות וכיום היא לא פעילה - אם עכשיו מפרישים לי רטרואקטיבית - זה מהיום הראשון?
    2. האם כסף שלא הופרש לפנסיה משנת מס קודמת - אי אפשר להפרישו יותר או שעדיין אפשר (שנת 2014)?
    3. אם המעביד מפריש לי רטרואקטיבית - האם אני גם חייב להפריש?
    4. אני מבין שלמי שמפריש פנסיה מהשכר שלו, לפחות כשכיר, מקבל החזר ממס הכנסה על סך 35 אחוז מסך הסכומים שהפריש. אם זה נכון, האם אפשר באותה מידה, לאחר הפרשה רטרואקטיבית של כספי פנסיה מהצד שלי (אחרי שהמעסיק הפריש את החלק שלו) לקבל את ההחזר הזה ממס הכנסה?

תודה.

9 בדצמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 9 בדצמבר 2015

לשאלה 1- המעסיק החדש אינו מחויב להפקיד מהחודש הראשון הואיל ומבחינתו הגעת עם ביטוח פנסיוני שאינו פעיל. לשאלה 2- לא ניתן להפקיד בקרן פנסיה כספים בגין שנת מס קודמת לשאלה 3- ראה שאלה 2 לגבי שנת מס קודמת. לגבי הפקדות רטרואקטיביות בגין אותה שנת מס- התשובה חיובית- עליך לבצע הפקדה מקבילה (תבדוק אם לא נוכה לך מהמשכורת שאז על המעסיק לשאת בחלק זה). לשאלה 4- בעקרון כן (יש לבדוק לגבי שנות מס קודמות מול מס הכנסה)

9 בדצמבר 2015
    • 9 בדצמבר 2015

באתי עם ביטוח פנסיוני פעיל. היה פעיל לחצי שנה אחרי שהתחלתי לעבוד שם ואז בגלל שהופסקו ההפקדות הוא הפך ללא פעיל. אבל היה פעיל בהתחלה.

9 בדצמבר 2015
      • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 9 בדצמבר 2015

אם היה פעיל בתחילת העבודה- אז החובה היא לביטוח מחודש העבודה הראשון (לא משנה שעבר ללא פעיל לאחר מס' חודשים)

9 בדצמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?