הפרשה רטרואקטיבית לפנסיה ממקום עבודה חדש - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • כותב

  נשלח ע"יכותב 02:43, 9 בדצמבר 2015

  שלום וברכה, אם עברתי בין מקומות עבודה וכשהגעתי למקום העבודה החדש הייתה לי קרן פנסיה פעילה, אבל כבר עברה יותר משנה בלי הפרשות וכיום היא לא פעילה - אם עכשיו מפרישים לי רטרואקטיבית - זה מהיום הראשון? 2. האם כסף שלא הופרש לפנסיה משנת מס קודמת - אי אפשר להפרישו יותר או שעדיין אפשר (שנת 2014)? 3. אם המעביד מפריש לי רטרואקטיבית - האם אני גם חייב להפריש? 4. אני מבין שלמי שמפריש פנסיה מהשכר שלו, לפחות כשכיר, מקבל החזר ממס הכנסה על סך 35 אחוז מסך הסכומים שהפריש. אם זה נכון, האם אפשר באותה מידה, לאחר הפרשה רטרואקטיבית של כספי פנסיה מהצד שלי (אחרי שהמעסיק הפריש את החלק שלו) לקבל את ההחזר הזה ממס הכנסה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:11, 9 בדצמבר 2015

  לשאלה 1- המעסיק החדש אינו מחויב להפקיד מהחודש הראשון הואיל ומבחינתו הגעת עם ביטוח פנסיוני שאינו פעיל. לשאלה 2- לא ניתן להפקיד בקרן פנסיה כספים בגין שנת מס קודמת לשאלה 3- ראה שאלה 2 לגבי שנת מס קודמת. לגבי הפקדות רטרואקטיביות בגין אותה שנת מס- התשובה חיובית- עליך לבצע הפקדה מקבילה (תבדוק אם לא נוכה לך מהמשכורת שאז על המעסיק לשאת בחלק זה). לשאלה 4- בעקרון כן (יש לבדוק לגבי שנות מס קודמות מול מס הכנסה)

  תגובה
 • 09:16, 9 בדצמבר 2015

  באתי עם ביטוח פנסיוני פעיל. היה פעיל לחצי שנה אחרי שהתחלתי לעבוד שם ואז בגלל שהופסקו ההפקדות הוא הפך ללא פעיל. אבל היה פעיל בהתחלה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:28, 9 בדצמבר 2015

  אם היה פעיל בתחילת העבודה- אז החובה היא לביטוח מחודש העבודה הראשון (לא משנה שעבר ללא פעיל לאחר מס' חודשים)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.