האם כדאי למשוך את הכסף שמיועד לפנסיה עכשיו? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • נועם טל

  נשלח ע"ינועם טל 08:32, 13 בדצמבר 2015

  שלום. אני בן 35. רווק. עבדתי 5 שנים רצוף בחברה ציבורית בחצי מישרה (4 שעות ביום, 4 או 5 פעמים בשבוע). בנוסף לכך קיבלתי קיצבת נכות מביטוח לאומי (נכות רפואית 70%-יציבה ואי כושר 100% יציבה). עשו לי גם קרנות פנסיה. לפני 3 שנים הפסקתי את עבודתי עקב אישפוז ממושך. השאלה-האם כדאי למשוך את הכסף שמיועד לפנסייה עכשיו? או שלהשאיר זאת לגיל הפנסיוני (גיל67 )? ואם יש על כך ריבית וכמה? והאם אני צריך לשלם מס מכסף של הפנסיה או מ פיצוי פיטורים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:12, 13 בדצמבר 2015

  ראשית יתכן ואתה זכאי לפנסית נכות מקרן הפנסיה. בקרן פנסיה יש כיסוי ביטוחי לפנסית נכות ואם האירוע בגינו איבדת את כושר העבודה היה בתקופת היותך עמית פעיל בקרן יתכן מאוד ואתה זכאי לפנסית נכות (לכל משך תקופת היותך נכה) ולכן ראשית ועיקר הייתי ממליץ למצות את הבדיקה בענין זה. לשאלתך, בהנחה ואין לך זכאות לפנסית נכות מהקרן, לא מומלץ ככלל למשוך כספים מקרן פנסיה שכן אלה משמשים בסיס לקבלת פנסית זקנה בהגיעך לגיל זקנה. משיכה כעת, מעבר לכך שבגין רכיב התגמולים (להבדיל מפיצויי) המשיכה נחשבת כמשיכה שלא כדין המחויבת בתשלום מס (מינימום 35ֵ%). בכל מקרה, מומלץ לקבל יעוץ פנסיוני ממשווק פנסיוני / יועץ פנסיוני

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.