הפקדות מאוחרות של המעסיק לפנסיה שנים לאחר סיום עבודה - - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ג

  נשלח ע"יג 11:12, 16 בדצמבר 2015

  אודה לכם על מענה לשאלותי אלו: בני עבד כסטודנט האחרונות כשכיר במסעדה . משכורתו לא היתה קבועה כי עבד לפי שעות במשמרות שנקבעו לו , שלא היו קבועות . בתלוש השכר החודשי היה רשום שכר בסיס, שבעצם ממנו גזרו את השכר השעתי שקיבל כל חודש בהתאם למספר שעות עבודה שעבד . בגלל שעבד הרבה שעות המשכורת היתה גבוה משכר הבסיס , אך לא שילמו לו שעות נוספות . מספר שנים לאחר שעזב התברר לי שלא הפרישו לו כספים לפנסיה על פי החוק. לאחר דרישותיו הם הסכימו להפריש לו כספים לקרן פנסיה, אך יש ספר מחלוקת : א. ההפרשות לטענתם על בסיס שכר היסוד ולא על מלוא שעות העבודה שעבד שלטענתם הם שעות נוספות. ב. מה לגבי חלק העובד שלא נוכה משכרו אבל גם הפסיד פטור ממס עליהן. ג. איך קובעים את ההצמדה והריבית על השנים שחלפו עד למועד שיפקידו? ושאלה קריטית איפה הפקדה מאוחרת תוכל להתבטא בתלוש שכר או טופס 161 כהפקדה לפנסיה כדי שבבוא היום זה יהיה פטור ממס ? בני לא עובד שם כבר מעל 4 שנים. אודה על תשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:06, 16 בדצמבר 2015

  להלן התייחסות לשאלות לפי סדרן: א. בעקרון אין על שעות נוספות חובה להפקדה לפנסיה. יש לבדוק בהתאם להסכם העובדה נחל; ב. חלק העובד שלא נוכה - ממילא לא שולם על ידו. העובד הפסיק כאן את הטבת המס שיכל היה לקבל;ג. ריבית משפטית ופיצוי לפי פסיקת ביה"ד;ד. למיטב ידיעתי- היא לא. בגין שנות מס קודמות לא ניתן לקבל הטבות מס. יש לקבל פיצוי מהמעסיק בגין כך

  תגובה
 • 13:20, 18 בדצמבר 2015

  א. השאלה שלי היא האם המעסיק יכול לטעון לענין הפרשות לפנסיה שהשעות שמעבר לשכר הבסיס (כשהמשכורת לא קבועה אלא לפי שעות במשמרות בפועל) ? וכשלא שילמו לו כשעות נוספות ???
  ב. באיזה טופס למס הכנסה או לעובד צריכות לבוא לידי ביטוי ההפקדות החדשות האלה (שאינן במסגרת יחסי עבודה היום) , כדי שלא יחשבו לעובד כהכנסה היום וכדי שבהגיעו לפרישה יהיה פטור ממס הכנסה על הפרשות אלו.
  אין לו היום שום מסמך המעיד על מהות הכספים והיותם הפרשות עבור שנות עבודה בעבר.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:28, 21 בדצמבר 2015

  יש לפנות בשאלה זו לפורום דיני עבודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.