העברת כספי פיצוים לקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 21:27, 3 בינואר 2016

  שלום רב, אני מחליף מקום עבודה והמעסיק הקודם שלי הפריש בין השנים 2007-2011 את כל כספי הפיצוים לקרן מיועדת על שמו. בעקבות הפיטורים הוא מעביר את הכסף אלי, אך אני לא רוצה למשוך את כספי הפיצוים אלא להעביר אותם לקרן פנסיה. מהם הדרכים שעומדים לרשותי? האם אני/המעסיק הקודם יכול להעביר את כספי פיצוים לקרן פנסיה? תודה מראש, יגאל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:16, 4 בינואר 2016

  הכללים להעברת כספים בין קופות גמל קבועים בתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים(קופות גמל)(העברת כספים בין קופות גמל), התשס"ח-2008. תקנה 2 לתקנות הנ"ל קובעת מאיזה סוג של קופה ניתן להעביר לקן פנסיה (קופת גמל לקצבה). מהעיון בתקנה עולה כי לא ניתן להעביר מקופה מרכזית לפיצויים. יחד עם זאת, יתכן וניתן לקבל אישור ספיציפי לזה. מציע שתבדוק עם החברה המנהלת שמנהלת את קרן הפנסיה שלך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.