מעבר ממסלול תלוי גיל למסלול הכללי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 17:25, 17 בינואר 2016

  שלום רב, יש לי קרן פנסיה כבר כמה שנים טובות, ולפני מספר חודשים איחדתי את החסכונות השונים שהיו לי בשתי קופות ועברתי לקופה שלישית שהציעה לי את התנאים הטובים ביותר. בהמלצת הסוכן בקופה הצטרפתי למסלול יעד לפרישה 2045, עם זאת, לאחר שבדקתי כעת את הנושא באתר משרד האוצר, ראיתי שהמסלול הכללי בקופה, מגיע לתוצאות הרבה יותר טובות מהמסלול שבו אני נמצאת כרגע. ביקשתי מהסוכן לעבור למסלול הכללי והוא אמר לי שהחל מה-1 בינואר 2016 בעקבות אימוץ המודל הצ'ילאני, אין לי אופציה יותר לעבור למסלול הכללי, ושאני יכולה רק לעבור למסלולי גיל אחרים אבל לא למסלול הכללי. כאמור, במקרה של הקופה שלי, פרט למסלול המנייתי, נראה כי המסלול הכללי מגיע להישגים הכי גבוהים. השאלה שלי - האם זה נכון שאין לי את הזכות לעבור למסלול הכללי אם אני רוצה בכך? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  19:34, 17 בינואר 2016

  בהתאם לסעיף 4.ז. לחוזר מסלולי ההשקעה שפרסם אגף שוק ההון (ניתן לאתר את החוזר באתר אגף שוק ההון (ראי קישור- http://bit.ly/1RugGMC): "עמית יהיה רשאי להצטרף, אם בחר בכך, למסלול ברירת מחדל שאינו מתאים לגילו, וכן לבחור להישאר במסלול ברירת מחדל שאינו מתאים עוד לגילו, לפי העניין, זולת אם החליט הגוף המוסדי שלא לאפשר לעמיתים להצטרף או להישאר במסלול ברירת מחדל כאמור." ביחס למסלולים כללים נקבע בתיקון לחוזר בסעיף 6א. כללים לניהול מסלולים כלליים אלה יהיו סגור להצטרפות של עמיתים שלא היו באותו מסלול ביום התחילה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.