מה תכלול השלמת דמי גמולים באופן עצמאי במצב בו הקרן משלמת דמי גמולים בשיעור של 50% בלבד - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 18:48, 21 בינואר 2016

  כאשר הקרן משלמת דמי גמולים בשיעור של 50% בלבד. קרי לגבי תק' בה נקבע לעמית נכות של % 50 בלבד. מה תכלול השלמה עצמאית של העמית את דמי הגמולים. האם העמית ישלם עבור רכיב העובד 5.5% ועבור רכיב המעביד 6% ? או שהעמית ישלם עבור רכיב העובד 5.5% ועבור רכיב המעביד 6% + 6%? אני שואל זאת מאחר ורכיב פיצויים נראה לי לא רלוונטי (כי מדובר בנכה שלא עובד) האם אני צודק? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:53, 21 בינואר 2016

  את הסכום שישלם העמית באופן עצמאי. סכום כספי אחד. אין בו חלוקה של רכיב תגמולים מעביד וכמובן גם לא פיצויים. הסכום הזה יחולק בשיעור הקבוע בהגדרת "משכורת מבוטחת" "שכר מבוטח", בהתאם לניסוח המתאים בתקנון קרן הפנסיה הספיציפית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.