האם כדאי לי לעבור לקרן פנסיה חדשה או להשאר בקודמת בהתחשב בכך שהוכרתי בנכות זמנית ע"י הבט"ל? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יוליסה

  נשלח ע"ייוליסה 14:08, 11 בפברואר 2016

  שלום. אני סטודנטית. לפני מספר שנים הוכרתי כבעלת נכות ואי כושר עבודה זמניים ע"י הביטוח הלאומי עקב הפרעת חרדה. עבדתי בעבודה קטנה לפני ההכרה ע"י הבט"ל ויש לי משם קרן פנסיה קטנה (מאוד). כיום איני עובדת. בימים אלו חשבתי להעביר את קרן הפנסיה לחברה שמציעה הטבה בדמי הניהול לסטודנטים ולהפקיד שם עצמאית כל חודש כדי שתהיה לי קצת פנסיה. החברה דורשת מילוי הצהרת בריאות. האם כל חברות הפנסיה דורשות זאת? אם אני עוברת לחברה חדשה לאחר שהוכרתי ע"י הבט"ל עם נכות וכו' ואני ממלאת זאת בהצהרת בריאות, האם המשמעות היא שאני לא אוכל לתבוע אותם בעתיד בתחום? ואם כך האם עדיף לי להשאר בקרן הפנסיה הקודמת שלי לפני שהוכרתי? תודה!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:02, 14 בפברואר 2016

  ככלל לא מומלץ לעבור (לא בטוח גם שיקבלו אותך לנוכח ההיסטוריה הרפואית. וככל שיקבלו יתכן מאוד שיחריגו מצבים רפואיים). מעבר לכך, מדוע לא פנית לקבל פנסית נכות מהקרן בה את מבוטחת כיום?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.