משיכת כל כספי הפנסיה לאחר פיטורין - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רופרכט

  נשלח ע"ירופרכט 11:21, 15 בפברואר 2016

  שלום רב אני פוטרתי מעבודה לפני כחודשיים ואני זכאי ל14500 פיצויי פיטורין פטור ממס ויש עוד 50000 שקלים בקרן עד לגיל הפרישה או לחלופין בעת משיכת אצטרך לשלם מס 35 אחוז. אני כרגע לומד בהכשרה מקצועית דרך הלשכה תעסוקה ומרוויח כ4500 שקל ל175 ימים דמי אבטלה. אשתי כרגע לא עובדת(יש לה עוסק פטור אך ללא הכנסות) ויש לנו 2 ילדים בני 5 ו 7 שאלתי היא כזאת האם אוכל לפדות את כל כספי הפנסיה כולל אלה שכרוכים במס ללא לשלם מס בגלל שאני מרוויח נמוך כרגע? ושאלה שניה אם וכאשר כן אוכל לפדות את הכספים איך עושים זאת? והאם משיכת כספים אלו יכולה לפגוע בזכאות המשכנתא כי קנינו דירה ואישרו לנו משכנתא בגובה 600 אלף שקל בתודה מראש רופרכט

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:08, 18 בפברואר 2016

  שלום וברכה. משיכת כספי פיצויים מקרן הפנסיה, בפטור ממס (בכפוף לתקרת פיצויים של כ-9,000 ש"ח לכל שנת עבודה (יש לבדוק את התקרה המדויקת מול קרן הפנסיה) אפשרית לאחר סיום העבודה. לגבי כספים שמקורם בריכיב התגמולים (עובד ומעביד) אלא אינם ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי אלא כקצבה בלבד בגיל פרישה. החריג לכך הוא מצבים סוציאליים של מיעוט הכנסות (וגם אז המשיכה היא לא של כל הסכום אלא בגובה הסכום שבגין ההכנסה הקיימת לבין ההסכנסה המזערית שפי תקנות מס הכנסה (בהתחשב במצבו המשפחתי של העובד) וזאת כל חודש. לקבלת מלוא הפרטים בענין זה פנה לקרן הפנסיה שלך. לשאלה השניה, יש לפנות לקרן הפנסיה שתדריך אותך כיצד לפעול. לשאלה השלישית- לא מכיר קשר בין השניים. והעיקר- יש לדעת כי החסון הפנסיוני מיועד לגיל פרישה ולרוב הפעולות בחסכון זה הינם בלתי הפיכות. משיכת כספים מקרן הפנסיה מפסיקה את הזכאות לכיסוי ביטוחי לנכות ושאירים בגין התקופה שבה אתה מוכר כמבוטח פעיל. יש לקבל ייעוץ פנסיוני ממשווק פנסיוני / יועץ פנסיוני לפני כל צעד בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.