דמי פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 15:03, 16 במרץ 2016

  היי, שמי ליאת, רציתי להתייעץ בנוגע לדמי פנסיה שלא שולמו ע"י המעסיק הקודם שלי. בעבודה המדוברת עבדתי לתקופה של 10 חודשים בהם לא הופרשו דמי פנסיה עבורי. ידוע לי כמדובר בעבירה. אני מעוניינת לפנות לחברה אך, קודם לכן רוצה להיות בטוחה מהן זכויותיי. בתקופה זו לא הייתה לי קופת פנסיה פעילה (הייתה קופה אך לא פעילה) האם המעסיק צריך לשלם לי החל מהחודשים שעוברים את החצי שנה, או לחילופין להשלים גם את שלושת החודשים שקודמים לחצי שנה? אשמח אם תוכל להתייחס גם לאחוזי הפרשת המעסיק. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:17, 20 במרץ 2016

  הואיל והקופה היתה לא פעילה, החובה של המעסיק להפקדות הינה רק מהחודש ה-6 להעסקה. שיעור ההפקדות החל משנת 2014: הינו- ניכוי עובד 5.5%; תגמולי מעסיק-6%; פיצויים מעסיק- 6%

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.