תשלומי פנסיה וקרן השתלמות בשמירת הריון - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 07:42, 28 במרץ 2016

  שלום, אני עובדת אצל המעסיק שנה ו4 חודשים. הוציאו אותי לשמירת הריון. רציתי לדעת מה הזכויות שלי לגבי הפרשות פנסיה וקרן השתלמות, ומה הזכויות לגבי צבירת וותק , ימי חופשה וימי מחלה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:03, 29 במרץ 2016

  בהתאם לסעיף 7א' לחוק עבודת נשים עובדת שעבדה מעל 6 חודשים אצל מעסיק והיא והמעסיק שילמו לקרן פנסיה / קופת גמל והיא זכאית לגמלת שמירת הריון מהמוסד לביטוח לאומי זכאית להמשך הפקדות על ידי המעסיק ובלבד שגם העובדת משלמת את חלקה בהפקדות. לענין צבירת וותק ימי חופשה וימי מחלה- מציע שתפני לפורום דיני עבודה (סעיף 7.ג. (1) קובע לענין זה כי דין היעדרות בגין שמירת הריון כדין היעדרות מפאת מחלה, אלא אם כן העובדת זכאית לגמלה לשמירת היריון לפי סעיף 59 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995, בעבור תקופה זו, או שהיא זכאית לתשלום בשל ההיעדרות מכוח דין אחר, הסכם קיבוצי או חוזה עבודה; היעדרות מכוח פסקה זו לא תפגע בזכויות התלויות בוותק של העובדת אצל מעסיקה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.