קרן פנסיה - מעבר מחברה ביטוח אחת לאחרת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 16:55, 28 במרץ 2016

שלום, אני שכיר בן 40 . קיבלתי הצעה להעביר את כספי הפנסיה מחברת ביטוח אחת לחברת ביטוח אחרת. החברה ,נותנת ההצעה, נותנת לי דמי ניהול יותר נמוכים מצבירה והפקדה, וכן בעלת תשואות יותר טובות בשנים האחרונות. האם כדאי לי לעבור ? מה כדאי עוד לברר לפני מעבר כזה? תודה אבי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:31, 29 במרץ 2016

מניח שאתה מתכוון להעברה של קרן פנסיה מחברה מנהלת אחת לאחרת (קרנות פנסיה מנוהלות על ידי חברות מנהלות ולא על ידי חברות ביטוח). בכל מקרה השיקולים למעבר בין קרן פנסיה אינם מתבססים על גובה דמי הניהול בלבד (אם כי זה אכן אחד מהשיקולים המשמעותיים), אלא על שיקולים נוספים וביניהם רמת שירות, הישגי תשואה בגין העבר (הגם לא משמש הבטחה לעתיד זה מהווה אינקידציה מסוימת לאיכות ניהול ההשקעות), רמת הסיכון של ההשקעות, תשואה דמוגרפית, תקנון. שיקולים אלה ממילא אינם בידיעת האדם הסביר הרגיל ולכן בד"כ מהלך כזה מלווה בהלליך של ייעוץ פנסיוני על ידי בעל רשיון פנסיוני. מציע שתפנה לקבל הבהרות מלאות בענין זה ממי שהציע לך - האם הוא בעל רשיון משווק פנסיוני ואם כן הוא אמור לתת לך מסמך הנמקה מפורט הכולל התייחסות לפרמטרים האמורים. ההמלצה שלו אמורה להיות על ההעדפות והשיקולים שלך גם ביחס לחסכון הפנסיוני ולמסלול הפנסיה וההשקעות החל עליך בקרן הפנסיה בה מבוטח כיום. אחד הדברים הכי חשובים הוא לשמור על רצף ביטוחי במעבר ובכלל זה התייחסות למצב בריאותי קיים כיום ושמירה על קיום והיקף הכיסויים הביטוחיים בעת המעבר.

תגובה
  • 11:16, 29 במרץ 2016

כן,מי שהציע לי הוא משווק מורשה מטעם חברה מנהלת מוכרת.(חברה גדולה שמוכרת כחברת ביטוח)
    לא ביקשו ממני הצהרה על מצב בריאותי ,ונראה לי שקיום הכיסויים הביטוחיים נשמר.
    מה היא תשואה דמוגרפית ?
    מהו רצף ביטוחי? ואיך שומרים עליו?

תודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.