מה החוקים לגבי קרן פנסיה במעבר מעבודה אחת לשנייה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 23:11, 30 במרץ 2016

  שלום, עבדתי במשך שנתיים (2013,2014) בחברה שהפרישה לי קופת גמל. לאחר מכן עבדתי בעבודה שלא זכור לי אם הפרישו לקופת גמל (התלושים נאבדו) במשך חודשיים. נניח שבמקרה הגרוע לא הפרישו בה קופת גמל. לאחר מכן התחלתי לעבוד בעבודה שלישית. המעסיק טוען שהוא לא חייב לשלם לי קופת גמל מכיוון שבעבודה הראשונה הייתי מועסקת כסטודנטית. בעבודה הנוכחית אני עדיין סטודנטית (רשמית), אבל עובדת במשרה מלאה. האם אני זכאית להפרשות קופת גמל רטרואקטיבית ומאיזה חודש? ומה גודל ההפרשות באחוזים? תודה מראש, אלכס

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:16, 3 באפריל 2016

  לא ציינת באם בתחילת ההעסקה במקום העבודה השלישי היה לך ביטוח פנסיוני פעיל. שכן, הגם שהמעסיק השני היה מחויב בהפקדות לפנסיה מחודש העובדה הראשון (גם אם סיימת לעבוד לאחר חודשיים), אבל יתכן ואם היתה לך קרן פנסיה, שבמסגרתה קיימת ארכת ביטוח בת 5 חודשים (במהלכה אתה נחשב כמבוטח פעיל) ולא חלפו 5 חודשים ממועד סיום ההעסקה בין המעסיק הראשון למבין תחילת העבודה אצל המעסיק השלישי אזי המעסיק השלישי מחויב בהפקדות מהחודש הראשון בלי קשר למעסיק השני. אם זה לא המצב, אז לכאורה עומדת לך טענה כנגד המעסיק השני שמעבר לחובת ההפקדות עבור החודשיים הראשונים, באי ההפקדה שלו הוא גרם לך נזק של אי הפקדות מהחודש הראשון אצל המעסיק השלישי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.