• 30 במרץ 2016

מה החוקים לגבי קרן פנסיה במעבר מעבודה אחת לשנייה

שלום,
    עבדתי במשך שנתיים (2013,2014) בחברה שהפרישה לי קופת גמל. לאחר מכן עבדתי בעבודה שלא זכור לי אם הפרישו לקופת גמל (התלושים נאבדו) במשך חודשיים. נניח שבמקרה הגרוע לא הפרישו בה קופת גמל. לאחר מכן התחלתי לעבוד בעבודה שלישית. המעסיק טוען שהוא לא חייב לשלם לי קופת גמל מכיוון שבעבודה הראשונה הייתי מועסקת כסטודנטית. בעבודה הנוכחית אני עדיין סטודנטית (רשמית), אבל עובדת במשרה מלאה.
    האם אני זכאית להפרשות קופת גמל רטרואקטיבית ומאיזה חודש? ומה גודל ההפרשות באחוזים?
    תודה מראש,
    אלכס

30 במרץ 2016
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 3 באפריל 2016

מה החוקים לגבי קרן פנסיה במעבר מעבודה אחת לשנייה

לא ציינת באם בתחילת ההעסקה במקום העבודה השלישי היה לך ביטוח פנסיוני פעיל. שכן, הגם שהמעסיק השני היה מחויב בהפקדות לפנסיה מחודש העובדה הראשון (גם אם סיימת לעבוד לאחר חודשיים), אבל יתכן ואם היתה לך קרן פנסיה, שבמסגרתה קיימת ארכת ביטוח בת 5 חודשים (במהלכה אתה נחשב כמבוטח פעיל) ולא חלפו 5 חודשים ממועד סיום ההעסקה בין המעסיק הראשון למבין תחילת העבודה אצל המעסיק השלישי אזי המעסיק השלישי מחויב בהפקדות מהחודש הראשון בלי קשר למעסיק השני. אם זה לא המצב, אז לכאורה עומדת לך טענה כנגד המעסיק השני שמעבר לחובת ההפקדות עבור החודשיים הראשונים, באי ההפקדה שלו הוא גרם לך נזק של אי הפקדות מהחודש הראשון אצל המעסיק השלישי

3 באפריל 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?