תביעת נכות בקרן הפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 16:48, 6 באפריל 2016

  שלום רב . רציתי לשאול האם חברת הביטוח יכולה לבטל או לסלק את קרן הפנסייה מבלי להודיע למבוטח ?? אם יש לה אסמכתאות למכתב שנשלח אך המבוטח טוען שהמכתב לא הגיע אליו האם למבוטח יש אפשרות להוכיח זאת או לתבוע על כך ? האם חברת הביטוח חייבת לשלוח מכתה גם לאחר שהפוליסה כבר בוטלה ??? שאלה נוספת - מה זה אומר כשרשום בפוליסה הפוליסה עוברת לבעלות המבוטח ותמשיך באותה הפרמייה ?? תודה רבה דפנה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:58, 12 באפריל 2016

  תכנית פנסיה או ביטוח מחוייבת בתשלום פרמיות. עם הפסקת תשלום הפרמיה חברת הביטוח / קרן הפנסיה ("המבטח") נדרשים לשלוח מכתב התרעה על פגיעה בכיסוי הביטוחי תוך ציון האפשרויות העומדות בפני המבוטח להמשך שמירה על הכיסוי הביטוחי (חברת ביטוח מחויבת לשלוח גם מכתב סילוק פוליסה מכוח חוק חוזה ביטוח). אם חברת הביטוח מוכיחה כי שלחה את המכתב בהליך תקין לכתובת המבוטח עומדת לה טענה חזקה (אחרת כל מבוטח יכול לטעון שלא קיבל את המכתב). ליתר השאלות יש לבדוק על איזה פוליסה מדובר ומציע לפנות לקבלת ישירות מהמבטח

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.